czwartek, 6 września 2012

Co u mnie w najbliższym czasie :)

Zgodnie z tytułem posta przedstawię dwie książki, które będę miała przyjemność przeczytać jak tylko do mnie dotrą :)

Na początek , kryminał od Wydawnictwa SOL

" Dziewczyna z aniołem "
Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo SOL
Data wydania: 08.08.2012

Jest to kryminał historyczny z wątkiem politycznym. Luźną inspiracją do napisania tej książki były dwie sprawy niewyjaśnionych morderstw z lat 50 i 60.: porwania z zamordowania w 1957r. Bohdana Piaseckiego, syna szefa PAX-u ( katolickiej organizacji, ściśle współpracującej z komunistycznym rządem ) Bolesława Piaseckiego oraz zabójstwa uczennicy Magdy Sobczak, w Łodzi w 1962r. 
Książka ta to wspomnienia Filipa Dobrowolskiego, który opowiada o tym, jak w 1959 roku zabita została jego szkolna koleżanka Iwona Horn, córka stalinowskiego prokuratora. Dziewczyna zginęła w tajemniczych okolicznościach, a o zbrodnię oskarżono Jacka Maliszko , brata " Partyzanta", dowódcy oddziału WiN, skazanego przez prokuratora Horna na śmierć podczas jednego z procesów pod koniec lat 40. Motywem zabójstwa miała być zemsta. 
Filip na własną rękę prowadzi śledztwo i odkrywa, że Iwona prowadziła podwójne życie. Sprawa jej morderstwa coraz bardziej się gmatwa, nabierając wymiaru politycznego i obyczajowego. Wszystkie przedstawione wydarzenia ukazane są na tle realiów Krakowa lat 50.

-----------------------------------------------------------------------------

Od Wydawnictwa Harlequin Mira

Data premiery: 28.09.2012

Znana fotografka, Jessie Ryder, patrzyła na świat przez obiektyw, zawsze z dystansem. Nigdzie nie potrafiła zagrzać miejsca. Żyła z dnia na dzień, w nieustannej podróży, często zmieniała kochanków, nie pragnęła stabilizacji. Nie potrafiła jednak uciec od bolesnych wspomnień o wydarzeniach sprzed szesnastu lat. Wtedy oddała nowo narodzoną córkę Lilę do adopcji…
Jej pozornie idealny świat runął, gdy dowiedziała się, że niedługo straci wzrok. Postanowiła naprawić błędy z przeszłości i chociaż raz zobaczyć córkę, nie licząc się z uczuciami adopcyjnej matki Lili… swojej siostry, Luz.
Spotkanie po latach jest traumatycznym przeżyciem. Wychodzą na jaw skrywane długo tajemnice, a prawda okazuje się bolesna. Jednak dla wszystkich jest to oczyszczające doświadczenie. Jessie dzięki najbliższym poznaje, czym są miłość, lojalność i bliskość. Niestety ciemność zbliża się nieubłaganie


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...