wtorek, 25 września 2012

Zbrodnicze zapowiedzi

W związku z kolejnym Konkursem dla Syndykalistów, szczegóły TUTAJ, postanowiłam zrobić listę książek ( zbrodniczych oczywiście ), które chciałabym przeczytać, wędrowałam po stronach wydawnictw i na końcu wybrałam pierwszą piątkę :)  plus kilka, o których nie sposób nie wspomnieć.( Wszystkie zdjęcia i opisy, pochodzą ze strony wydawnictw )


1. " Zamiast ciebie " Sofie Sarenbrant
  Wydawnictwo Czarna Owca
  Czarna Seria


 
Minęło szesnaście lat od kiedy w idyllicznym miasteczku Brantevik zaginęła kobieta w ciąży. Sprawę dawno zamknięto, chociaż do dzisiaj nikt nie wie, co się naprawdę zdarzyło w ciągu owego feralnego letniego tygodnia. Jest jednak ktoś, kto nie zapomniał o tym koszmarze – osiemnastoletnia Nicole, zdecydowana zmierzyć się z upiorami przeszłości. Dziewczyna wyrusza do Brantevik, by wyjaśnić mroczny sekret rodziny.

2. " Pokój nr 10 " Ake Edwardson
  Wydawnictwo Czarna Owca
  Czarna Seria

W göteborskim pokoju hotelowym znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety. Erik Winter po przybyciu na miejsce uświadamia sobie, że wcześniej tu był. Wtedy też chodziło  o zaginioną kobietę, której sprawa nigdy nie została rozwiązana. Winter jest pewien, że wtedy coś widział. Coś, co mu umknęło a co  powinien był zinterpretować. Czy te dwie kobiety miały ze sobą coś więcej wspólnego niż tylko pokój numer 10?

3. " W jaskini lwa " Anne Holt
  Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Jest 4 kwietnia 1997 roku, pół roku po zmianie rządu w Norwegii. Pani premier Birgitte Volter zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie z raną postrzałową głowy. Ale kogo właściwie zastrzelono? Norweską premier czy Birgitte, osobę prywatną? Norwegia jest wstrząśnięta. Oprócz funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, do sprawy zostaje przydzielonych dwustu policjantów z Komendy Okręgowej Policji w Oslo. Śledztwo prowadzą Billy T. i prokurator Håkon Sand. Obaj tęsknią za Hanne Wilhelmsen, która wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Czy Hanne wróci, by zaangażować się w tak poważną sprawę w kraju? 

4. " Zaginiony rękopis " Mary Higgins Clark
  Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce? 

5. " Profil zabójcy. Criminal Minds-Zabójcze umysły " Max Allan Collins
  Wydawnictwo Oficynka

Zespół JAB zostaje wezwany przez chicagowskich detektywów do pomocy w śledztwie dotyczącym serii dziwnych morderstw. Para zastrzelona w zaparkowanym samochodzie, dwie kobiety uduszone w parku oraz znajdujące się w stanie rozkładu zwłoki młodego mężczyzny, wciśnięte do plastikowej beczki – wszystkie te zbrodnie, choć równie przerażające i okrutne, wydają się ze sobą niepowiązane, do chwili gdy profiler David Rossi nie znajdzie czegoś, co je łączy.
Agent Rossi twierdzi, że każde makabryczne morderstwo wzorowane jest na zbrodniach dokonywanych przez trzech najgroźniejszych seryjnych morderców w Stanach Zjednoczonych: Syna Sama, Teda Budny’ego i Jeffreya Dahmera. Kult zbrodni przybiera dzięki komuś przerażające rozmiary… a przy tak dużej liczbie przestępców do naśladowania Rossi zastanawia się, jak stworzyć psychologiczny portret kogoś, kto ukrywa się pod profilami innych zabójców.

6. " Tutto Bene " Manuela Kalicka, Zbigniew Zawadzki
  Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Kryminalna historia ze smakowitą kuchnią w tle. Pracowników renomowanej restauracji zaskakuje znikniecie jednej z pracownic. Znika również jej dziecko, o ile w ogóle istniało… Na sali padają strzały. Śledztwo policji wymaga zdecydowanego wsparcia.

7. " Babilon " Camilla Ceder
  Wydawnictwo Czarna Owca
  Czarna Seria


W dniu, kiedy komisarz Christian Tell i Seja Lund szykują się do rozmowy na temat wyczekiwanego urlopu, dowiadują się, że w Göteborgu znaleziono ciała dwóch osób. Ofiary to wykładowczyni archeologii i dużo młodszy od niej student Henrik.Podwójne zabójstwo wygląda początkowo na dość przypadkowe i niezrozumiałe, wkrótce jednak pojawiają się pogłoski o nielegalnym handlu antykami, w tym rzeźbami z Babilonu liczącymi tysiące lat, które zrabowano z muzeum w Bagdadzie po inwazji Stanów Zjednoczonych na Irak...

Jak widać jestem ogromną fanką kryminałów skandynawskich, no i oczywiście jak dla mnie to już klasyczna Mary Higgins Clark, a na dodatek druga część " Zabójczych umysłów" ( jako uzależniona od tego serialu, nie mogłam zapomnieć o książce ). A jakie są Wasze plany kryminalne na ten rok ? Chętnie dowiem się co warto przeczytać , czekam na komentarze.

1 komentarz:

 1. Z kryminałów, to głównie Chmielewska, ale...
  No właśnie - ale :)
  Zaintrygował mnie Zaginiony rękopis Mary Higgins Clark - czytałam już kilka książek w podobnym temacie, więc i ją zapisuję sobie na listę: Do przeczytania.
  Ale bardziej zaintrygowała mnie Tutto Bene Manuli Kalickiej, Zbigniewa Zawadzkiego - nie słyszałam o niej. a brzmi...smacznie :)Z tego co znalazłam wynika, że w listopadzie premiera - będzie polowanie :)

  A Zabójcze umysły do tej pory znałam tylko z serialu. Nie wiedziałam, że jest książka - zapuściłam się w czytaniu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...