wtorek, 14 lutego 2012

( 8 ) "Klejnot Medyny" Sherry Jones

 
Sherry Jones
Wydawnictwo Otwarte
2010 rok
388 stron
Ocena 5 / 6
Książka opowiada o Aiszy ( urodzonej w 613r. n.e. ) i została wydana za mąż w wieku 9 lat za wielkiego proroka Muhhamada. Kochał on swoją młodą żonę i co bardzo rzadko w tamtych czasach się zdarzało szanował ją i liczył się z jej zdaniem. Aisza wychodząc za mąż była jeszcze dzieckiem i tak też się zachowywała, jak małe zwierzątko, które zawsze musi mieć rację. Jej mąż wiele rozumiał i wiedział, że każdy wiek rządzi się swoimi prawami co Aisza niejednokrotnie wykorzystywała. Nie mogę jednak nie napisać o tym, że bardzo kochała Muhhamada i starała się być najlepszą żoną jaką miał, czy też mógł mieć. Pomimo kilku wydarzeń, które nadwyrężyły zaufanie Muhhamada Aisza na zawsze pozostała jego ukochaną żoną.Aisza została wdową już w wieku 19 lat a pomimo to moim zdaniem była szczęściarą, bo przeżyła taką miłość, która zdarza się prawdopodobnie raz na kilka tysięcy lat.
" Jestem wolna, by walczyć; wolna by wziąć los w swoje ręce; by okryć swe imię chwałą. Aisza znaczy 'życie' " ( str. 388 )

Trudno mi pisać o tej historii, gdyż wywarła na mnie ogromne wrażenie, pokazała jak może wyglądać prawdziwa miłość i na jakie poświęcenie jest zdolny zakochany człowiek. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki, pozwala zrozumieć świat islamu i rządzące w nim prawa, a z drugiej strony to książka o wielkiej, prawdziwej miłości - w sam raz na prezent walentynkowy.

2 komentarze:

  1. Tami kochana, czy Ty te wszystkie książki prezentujesz na bieżąco po przeczytaniu? Jeśli tak, to jestem pod olbrzymim wrażeniem. Tyle hafcików i jeszcze tyle przeczytanych książek. Ja też tak chcę :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Większość z lekkim poślizgiem, ale staram się być bardziej na bieżąco. Czytam wieczorami, kiedy światło jest za słabe do haftowania.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...