piątek, 29 czerwca 2012

( 18 ) " Siostra " Rosamund Lupton

Rosamund Lupton
Weltbild
2011 rok
320 stron
Ocena 5 / 6Książka ta mówi o siostrzanej miłości. Poznajemy Beatrice ( starszą siostrę ) , która walczy o prawdę. Prawdę o śmierci swojej ukochanej młodszej siostry Tess. Wszyscy są przekonani, że Tess popełniła samobójstwo i tylko Beatrice walczy o poznanie prawdy. Tess miała za trzy tygodnie zostać matką, więc podejrzenie Beatrice pada na żonatego ojca dziecka.

Siostry były ze sobą bardzo emocjonalnie związane, pomimo dzielącej je odległości ( Tess mieszka w Londynie a Beatrice w Nowym Jorku ) , miały bardzo dobry kontakt. We wspomnieniach o Tess, pada wiele ważnych zdań , jak to :

" Przypomniałam, że niebawem zostaniesz matką i nastał już czas, żebyś zaczęła zachowywać się jak dorosła osoba.
- " Starsza siostra " nie musi być nazwą posady, Bee. " ( 1 )

W tej historii jest ze strony na stronę coraz więcej wątków i niewiadomych, skąd Tess miała takie drogie ubranka, jak przebiegała jej ciąża, czy z dzieckiem było wszystko w porządku? Beatrice zamieszkuje w Londynie, chodzi w ubraniach Tess i za wszelką cenę stara się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. jednocześnie wydaje jej się, że ktoś ją śledzi, czy zagraża jej bezpieczeństwu, czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci siostry, zapraszam do lektury .

Rosamund Lupton napisała niesamowity thriller,  który wciąga od pierwszej strony a zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem - co mi się już dawno nie przydarzyło.1- cytat str.17

1 komentarz:

  1. Dziękuję za udział w mojej rozdawajce - jutro losowanie (właściwie to już dziś).
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...