poniedziałek, 13 sierpnia 2012

( 25 ) " Zagubiona przeszłość " Jodi Picoult

Jodi Picoult
Prószyński i S-ka
2010 rok
528 stron
Ocena 5 / 6


Jak na razie to ostatnia książka Jodi Picoult, którą przeczytałam więc chwilowo będzie na blogu trochę przerwy od twórczości tej autorki. 

" Zagubiona przeszłość " to historia Delii Hopkins, mieszkającej z córeczką Sophie, ojcem, narzeczonym i przyjacielem w małym miasteczku w New Hampshire. Delia zajmuje się poszukiwaniem zaginionych ludzi razem z ukochanym psem i przygotowuje się do ślubu. Pewnego dnia w jej domu zjawia się policja i aresztuje jej tatę. Okazuje się, że uprowadził on niespełna czteroletnią Delię z domu jej matki i  wywiózł do innego stanu gdzie rozpoczęli nowe życie. Delia nie może uwierzyć w to co do niej dociera, kolejne informacje zaczynają się pojawiać i Delii życie się rozsypuje. Mając z jednej strony oddanego ojca a drugiej zupełnie nieznaną kobietę Delia zaczyna się zastanawiać kim jest i co jest prawdą a co kłamstwem. Dodatkowo problemy z nadużywaniem alkoholu przez jej narzeczonego nie ułatwiają życia kobiecie. Walczy o normalność dla swojej córeczki i poczucie bezpieczeństwa również dla siebie, na szczęście zawsze może liczyć na swojego przyjaciela z dzieciństwa ( który jest w niej od dawna zakochany ) oraz przyjaciółkę, którą poznaje podczas procesu ojca. Czy uda jej się dotrzeć do prawdy, czy ojciec Delii postąpił słusznie, a może całe jej życie jest oparte na kłamstwie ? W książce znajdą się odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jakie są moje odczucia po przeczytaniu tej książki ? Chyba takie jak zwykle kiedy stykam się z twórczością Picoult, z jednej strony przewidywalność a z drugiej to coś, co nie pozwala mi się oderwać od lektury. Historia przedstawiona w tej książce była dla mnie zaskoczeniem, ale pobudki jakimi kierowali się główni bohaterowie są oczywiste. Po jakimś czasie na pewno wrócę do tej autorki, ale jak na dzień dzisiejszy potrzebuję oddechu aby ze świeżym spojrzeniem poznawać jej kolejne historie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...